Jak připravit svatbu a nezbláznit se

Pokud jste již někdy na nějaké svatbě pomáhala, nebo dokonce organizovala, tak víte, že to není žádná sranda. Na takovou svatbu aby měl někdo manažerský kurz J. Chcete vědět, jak přípravy nepodcenit a naplánovat vše tak, aby to klapalo a den D byl tím nejkrásnějším?

happy wedding

Začněte plánovat dopředu a důležité záležitosti řešte opravdu včas (klidně i rok a více před svatbou). Teď máme na mysli termín, místo obřadu a hostiny, restauraci či kuchaře.

Šaty si vyberte aspoň půl roku dopředu. Hlavně pokud se vdáváte v letní sezóně, protože pak se také může stát, že vaše vysněné šaty bude mít jiná nevěsta. Samozřejmě se pak ještě můžete rozmyslet a rozhodnutí změnit – ale raději mít na to více času než méně – nemyslíte?

U příprav si vše rozdělte na barvičky. Červená pro jídlo, žlutá pro hosty, modrá pro výzdobu… Sepište si seznam věcí, které je potřeba zařídit před vaším dnem a pak přímo v den svatby. Ty si pak označte barvičkami, a pokud je daná věc hotová, tak ji škrtněte.

Rozdejte úkoly ještě před svatebním dnem – vy jste nevěsta, a v den svatby byste neměla řešit žádné organizační věci. Proto pokud máte nějaké požadavky a představy, sdělte je včas.

Samozřejmě nejpohodlnější metodou je  spolupracovat se svatební agentkou, koordinátorkou nebo si nechat svatbu zařídit družičkou.