Svatba bez obřadu?

Vdala jsem se před sedmi lety, ale až teď, ke konci měsíce, slavím čtvrté výročí mé svatby. A ano, počítáte správně – můj manžel a já jsme čekali tři roky, než jsme uspořádali pořádnou a korektní svatbu pro okruh rodiny a přátel. Mohu vám o tom vyprávět do detailů, ale ve zkratce – chtěli jsme se vzít a tak jsme se vzali – žádné dárky, žádné drahé šaty, žádní hosté, jenom my dva, dva svědci a úředník. A nemám žádné výčitky.

 

svatba bez obřadu

 

Chci jenom říct, že není žádný „správný“ způsob, jak se vzít a jak to oslavovat. Jistě, že mnozí preferují mít obřad a hned potom i oslavu. Ale pro jiné, k nimž já patřím, to probíhalo trochu jinak. 

Jestli jste se vzali na úřadě nebo si své sliby řekli před zraky stovek lidí, je to úplně jedno, každý si zaslouží pořádnou oslavu.

 

Vdát se bez svatby je úžasná věc. S manželem jsme to plánovali měsíce dopředu. Také jsem tehdy neměla vůbec náladu na to být zasnobená. Viděla jsem, co to dělá mým nejbližším přátelům a rozchody pak bolí o to víc. Buď to udělám naplno a ihned, nebo vůbec. 

 

Přece jenom svatba je o lásce dvou lidí a manželské spojení se netýká desítek různých lidí. Záleží vždy na tom, jak se spolu domluvíte, každému to vyhovuje jinak =)

Lidé se zapojují do dlouhých diskuzí o svatbě bez obřadu, tam můžete hledat další inspiraci pro Vaše bádání =)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit