Jakou hudbu pouštět na svatební veselce?

Jako svědci, družičky, rodiče či známí můžete dostat nelehký úkol s výběrem hudby, která se bude pouštět na svatební veselce. Po chvilkových nadávkách na spořivost oddávaných („Proč sakra nemají diskžokeje?!“) se tedy plně vrhnete do příprav a rvaní vlasů může započít. V tomto článku Vám možná dokážeme hodně pomoci.

svatební veselka s hudbou

 

Pro koho hudbu vybíráme?

Svatevbní veselka má být zábava pro tři generace a podle toho se také musíme řídit. Samozřejmě není možné se zavděčit každému, ale kompromisy se k svatbě tématicky hodí. V ranních hodinách už nemusíme myslet na tu nejmladší generaci a ůžeme pouštět písně, které se dají pokládat za morálně diskutabilní, ale stále mějme na paměti, že ne všem se hudba může líbit a není nic nepříjemnějšího, než když se strhnou davy a každý si chodí vybírat písničky na přání podle svého vkusu.

Jak dlouhý má být svatební playlist?

U této otázky je dobré mířit na jistotu a předpokládat, že se bude trsat alespn do tří do rána. Pokud hudební proram začíná kolem čtvrté hodiny odpolední, tak nám přes jednoduchou kalkulaci vyjde jedenáct hodin. Když ho zkrátíte na polovinu a od devíti budete poštět ty samé písničky znova, ak si toho možná nikdo nevšimne, ale stejně je to trošku podvod.

V jakém jazyce pouštět písničky?

Perfektně se hodí mix českých a anglických písniček, dokonce v poměru 1:1. Jsou lidé, co anglické písničky neznají nebo nemají dost silnou zásobu slovíček, aby si pozpěvovali a jsou lidé, kterým by se udělalo špatně, kdyby poslouchali jenom české vodrhovačky.

Jaký žánr se ke svatbě hodí?

Možná si říkáte, že Michal David není dobrá volba, ale s dvojkou pod kůží si ho stejně všichni prozpěvují a jsou na vrcholu blaha, takže bych se ho natolik neštítil. Obecně vzato je dobré pouštět songy, co znají úplně všichni od Kabátů přes ABBU až po Queeny či Mira Žbirku. Cokoliv, kde si všichni můžou zatančit a zazpívat.

Kde playlist vyrábět?

Na výrobu playlistu se mi nejvíce osvědčil nástroj Spotify, nicméně je vhodné použít premium verzi, jinak se budou pouštět otravné reklamy a to na svatbě fakt není oukej. Spotify automaticky nabízí podobné písničky, takže nemusíte pátrat v paměti, co to bylo za song, co jste slyšeli na té druhé svatbě v 2:26 ráno.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit