Tradiční svatební šperky

Svatbu si každý může udělat přesně podle sebe. Ať jste spíš člověk na tradice, nebo se ji rozhodnete pojmout trošku punkově, kreativitě se meze nekladou. Je to přece jenom váš den. Dnes se budeme orientovat na tradiční svatební šperky pro ty, kteří chtějí svatbu jako z pohádky.

 Pod pojmem tradiční šperky se může každému vabyvit něco úplně jiného. Někdo z vás si třeba vzpomene na těžké zlaté náušnice, náhrdelníky zdobené různým drahým kamením a nebo na prsteny s obrovským diamantem. A v základ máte všichni pravdu. Tradiční šperky jsou opravdu vyráběny z drahých kovů a kamenů. Představíme si ty nejběžnější.

Žluté zlato - Zlatnická klasika. Nesmrtelný kov, který ve šperkovnictví používá už mnoho tisíců let a ani dalším tisíciletí jej ubývat nebude. Šperky ze žlutého zlata přímou křičí klasika a luxus. Pokud si na tyto vě věci potrpíte, je žluté zlato ta pravá volba pro vás.

Bílé zlato - Ne, není to stříbro. Opravdu se jedná o zlato, které bylo pomocí příměsi dalších kovů zbaveno typické žluté barvy. S barvou se změnily i jeho vlastnosti. Bílé zlato je o něco tvrdší, než obyčejné žluté. Skvěle se hodí k tmavému nebo pastelovému oblečení. Protože pastelové oblečení nosí většinou malé družičky, doporučíme jim pořídit dívčí náušnice bílé zlato

dívčí náušnice bílé zlato

Brilianty - Neboli diamanty se specifickým stylem broušení. Z tohoto kamene nebývají vyrobeny celé šperky, pouze hlavní dekorativní prvek. Ze zkušenosti ale můžeme říct, že to bohatě stačí. Briliant je totiž vybroušen tak, že výborně odráží světlo a tedy září pokaždé, když na něj zamíří světelný zdroj.

Z tradičních materiálů, které jsme si tady vyjmenovali, se kromě klasických peciček a závěsných náušnic vyrábějí také kruhy, které jsou známe pro svůj ikonický vzhled. Každý, kdo byl mimo domov v letech 2000-2010 určitě ví proč. Jiné náušnice se snad ani nenosily. Abychom nemluvili jenom o náušnicích, zmíníme také prsteny, řetízky a přívěšky, které se z těchto materiálů vyrábějí. Při výběru šperků na svou svatbu se podívejte i na tradiční brože. S nimi budete vypadat jako opravdová princezna z pohádky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit