Víte, kdy darovat ženě briliantové šperky?

Darování šperků není každodenní záležitostí. Šperky se od pradávna berou jako znamení lásky mezi zamilovanými, nebo jako gesto, když vám na někom hodně záleží. Předávají se darem většinou jen při významných příležitostech. Víte, u kterých příležitostí je vhodné ženě darovat šperk?

Narozeniny

Jako první příležitost k darování briliantového šperku vás určitě napadnou narozeniny a nemýlíte se. Přesto by se šperk neměl stát pravidelným dárkem na každé narozeniny. Naopak by se měl dávat jen při oslavách kulatin a životního jubilea

Ukončené vzdělání

K důležitým životním milníkům patří rozhodně slavnostní ukončení studia promocemi nebo maturitou. Na tento památeční den se předávají šperky jako připomínka dosaženého úspěchu.

Zásnuby

Ty dvě nejromantičtější slůvka, která si žena dokáže představit se nemohou zákonitě obejít bez prstenu. Zásnubním prstenem dává žena najevo svému okolí, že z ní bude brzy vdaná paní. 

Svatba

Do roka a do dne po zásnubách by slečně snoubence měl na ruce přibýt další prstýnek. Tentokrát by měly snubní prsteny zdobit ruce oběma novomanželům. V tomto případě se nejedná úplně o dárek, protože na jejich výběru se podílejí partneři předem. 

Výročí vztahu

Oslava dlouhotrvajícího vztahu mezi partnery si doslova žádá dárek v podobě šperku na romantické večeři při svíčkách. Pro tento typ výročí máme jedno doporučení, kterým svou drahou polovičku určitě mile překvapíte. Dejte na darovaný šperk vyrýt datum oslavovaného data (první rande, datum svatby nebo zasnoubení). Možná mnohým ženám udělá pomalu větší radost fakt, že si příslušné datum ještě pamatujete.

Narození dítěte

Darování šperku ženě po tom, co přivede na svět dítě je určitou formou poděkování od novopečených tatínků za všechna úskalí, kterými si během porodu musela projít. Častým dárkem jsou například briliantové náušnice nebo přívěsek. 

Komerční svátky

Šperky jdou samozřejmě na odbyt i při komerčních svátcích. Při těchto příležitostech se sahá spíše po levnějších kovech a kamenech. Dražší šperky jsou totiž otázkou významnějších událostí, které se nebudou už nikdy opakovat.

Vánoce

Nadělením šperku pod vánoční stromeček nikdy nic nepokazíte. Právě naopak. Můžete si při výběru vyhrát s různorodými zimními motivy

Valentýn

Tento americký svátek se u nás již natolik aklimatizoval, že v posledních letech patří zejména u prodejců mezi ty nejvíce populární. Svátek zamilovaných přímo vybízí k vyznání lásky v podobě šperku se srdcem.

Den matek

Druhá neděle v květnu patří všem maminkám. Vyjádřit vděk za jejich lásku můžete právě šperkem s věnováním nebo s datem vašeho narození. Nehledě na to, že bychom jim za jejich péči měli děkovat každý den.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit